وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

استقبال از واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی در خراسان شمالی ضعیف است

استاندار خراسان شمالی با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر واگذاری اجرای پروژه‌ها به بخش خصوصی گفت: استقبال بخش خصوصی از اجرای این طرح‌ها در خراسان شمالی ضعیف بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدرضا صالحی ظهر امروز در جمع مدیران خراسان شمالی اظهار داشت: 78 طرح برای واگذاری به بخش خصوصی شناسایی‌شده است و تاکنون تصفیه‌خانه شیروان، به‌عنوان طرح قابل‌واگذاری به بخش خصوص از طرف شرکت آب و فاضلاب به سرمایه‌گذار خصوصی واگذارشده است.

صالحی تصریح کرد: توان‌بخش خصوصی در خراسان شمالی مناسب نیست و جذب توان سرمایه بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های ناتمام نیاز به حمایت دارد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواستار حذف شرکت‌های بزرگ استان از لیست خصوصی‌سازی شد و گفت: شرکت آلومینای ایران، مجتمع صنعتی اسفراین و واحد لوله گستر اسفراین از واحدهایی هستند که در لیست خصوص سازی قرارگرفته‌اند اما واگذاری در این وضعیت، سرنوشت ادامه فعالیت را در هاله‌ای از ابهام برده است.

هادی قوامی اظهار داشت: معلوم نیست این واحدهای تولیدی که واحدهای استراتژیک هستند، به چه کسانی واگذار شوند و چه سرنوشتی پس از واگذاری خواهند داشت.

وی با تأکید بر اینکه باید واگذاری این واحدها به پس از تکمیل طرح‌های تکمیلی به تعویق افتد افزود: کارکنان خدوم این شرکت‌ها که بعضاً از دولت نیز مطالبه دارند برای واگذاری از اهلیت برخوردار هستند.