وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

فرایند صدور پروانه کسب در آذربایجان‌غربی تسهیل می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: باید شرایط و فرایند صدور و جواز پروانه کسب و سایر خدمات صنفی در آذربایجان‌غربی تسهیل شده و بروکراسی زائد اداری کاهش یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی، جعفرصادق اسکندری در جلسه‌ای که با حضور روئسای اتحادیه های صنفی شهرستان های استان برگزار شد، با اشاره به اینکه با توجه به جایگاه اتاق اصناف، انتظار این است که آنان بتوانند به عنوان سخنگوی دولت و قشر عظیم اصناف در مسائل مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نقش ایفا کنند اظهار داشت: بنابراین اتاق‌های اصناف وظیفه سنگینی بر عهده داشته و باید در ارتقاء توانمندی‌های خویش و خدمت‌رسانی بیشتر تلاش کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: از سوی دیگر اتاق اصناف باید با درایت و تفکر خویش در مسئله انتخابات نیز ورود کرده و ضمن تلاش برای پیشبرد برنامه‌های دولت، از آن حمایت و فعالیت‌های مختلفی انجام دهد.

وی تصریح کرد: باید اتاق‌های اصناف و اعضای اتحادیه‌های صنفی در بالاترین مراتب تصمیم‌گیری شهرستان‌ها به ویژه در مسائل اجتماعی و اقتصادی حضور داشته باشند.

اسکندری وجود سیستم یکپارچه‌سازی اطلاعاتی و داشتن سیستم اتوماسیون در ادارات تمامی شهرستان‌های استان را جزو الزامات عنوان کرد و افزود: در این صورت کارها با سرعت پیش رفته و ضمن تکمیل شدن بانک اطلاعات، خدمات به روز شده و به صورت شایسته ارائه می‌شود.