وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پلمب یک کارگاه بسته‌بندی مواد غذایی غیرمجاز در کرج/2 واحد البسه تاناکورایی پلمب شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با بیان اینکه در میدان کرج یک کارگاه بسته‌بندی مواد غذایی غیرمجاز پلمب شده است، گفت: ۲ واحد البسه تاناکورایی در گوهردشت پلمب شد.

علی‌اکبر مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت: یک کارگاه غیرمجاز بسته‌بندی مواد غذایی در میدان کرج، کشف و توقیف شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با بیان اینکه این کارگاه تولید و بسته‌بندی شکر و حبوبات انجام می‌داده است، ادامه داد: این کارگاه مواد خوراکی را در پلاستیک‌های بازیافت بسته‌بندی کرده و به بازار عرضه می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه در این راستا 6 نفر دستگیر شده‌اند، گفت: 2 نفر تبعه خارجی که فاقد مجوز کار بوده‌اند،‌ دستگیر شده‌اند.

مختاری با بیان اینکه این کارگاه فاقد مجوز فعالیت، پروانه بهره‌برداری و مجوز از دانشگاه علوم پزشکی برای بسته‌بندی است، افزود: این کارگاه مواد غذایی را به صورت فله‌ای از مکان‌های نامشخص خریداری کرده در بسته‌بندی غیربهداشتی به بازار عرضه می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه تاریخ جعلی روی محصولات درج می‌کرده است، بیان کرد: این کارگاه برند شرکتی که 4 سال است فعالیت نکرده و پروانه ساخت وزارت بهداشت را جعل کرده است. پرونده در شعبه هشتم تعزیرات حکومتی استان البرز در حال رسیدگی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با اشاره به پرونده دیگر، اظهار داشت: 4 پرونده در ارتباط با البسه تاناکورایی در تعزیرات حکومتی استان البرز تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا 2 متهم دستگیر شده است، ادامه داد: 2 واحد صنفی پلمب شده و حجم قابل توجهی از البسه از آن‌ها جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه این واحدهای صنفی در گوهردشت فعالیت داشته‌اند، گفت: یک نفر از فروشندگان دارای سابقه قبلی در این زمینه بوده است.