وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

تنظیم بازار محرم و صفر با گوشت قرمز وارداتی

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: توزیع گوشت قرمز گوسفندی وارداتی برای تنظیم بازار محرم و صفر از یک ماه پیش آغاز و در حال حاضر هم ادامه دارد.

یدالله صادقی در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس در مورد تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در ایام سوگواری محرم و صفر گفت: تأمین کالاهای کشاورزی در حیطه وظایف وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت صنعت، معدن و تجارت شبکه‌های توزیع خود را برای توزیع کالاهای اساسی در اختیار وزارت جهاد قرار می‌دهد. 

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: وزارت صمت علاوه بر اینکه بر فرآیند توزیع نظارت دارد، بلکه در راستای جلوگیری از تخلف بر قیمت‌ها هم نظارت می‌کند. 

وی با بیان اینکه توزیع گوشت گوسفندی گرم وارداتی تنظیم بازار در حال انجام است، گفت: کاری که در مورد توزیع این کالا انجام شده این است که توزیع قبل از محرم و حتی عید قربان آغاز شده تا در ایامی که تقاضا افزایش می‌یابد، بازار کنترل شود. 

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه گوشت قرمز تنظیم بازار با قیمتی که سازمان حمایت اعلام کرده در حال توزیع است، گفت: این گوشت در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین در میادین سازمان میوه و تره‌بار شهرداری به صورت فله و بسته‌ای در حال عرضه است. 

وی افزود: هر کیلوگرم لاشه گوشت گرم گوسفندی وارداتی در این مراکز به قیمت 33 هزار تومان و ران گوسفندی پاک کرده به قیمت43 هزار تومان عرضه می‌شود و بخش‌هایی هم با قیمت‌های کمتر عرضه می‌شود.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی برای تأمین سایر کالاهای اساسی مردم نیاز مردم در ایام محرم و صفر برنامه‌هایی دارد که هنوز آن را اعلام نکرده است.