وب سایت دبیرخانه هیت عالی نظارت بر سازمانهای صنفی

پرینت

بررسی مسایل فرهنگی حوزه اصناف با حضور امام جمعه موقت تهران ورئیس اتاق اصناف ایران

امام جمعه موقت تهران و دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر در نشستی با عنوان بررسی مسایل فرهنگی حوزه اصناف که با حضور علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران برگزار شد، ضمن تاکید بر نقش موثر اصناف و بازاریان در انقلاب گفت: اصناف همیشه در کنار روحانیت باید از انقلاب اسلامی حفاظت کنند.

امام جمعه موقت تهران و دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر در نشستی  با عنوان بررسی مسایل فرهنگی حوزه اصناف که با حضور علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران برگزار شد، ضمن تاکید بر نقش موثر اصناف و بازاریان در انقلاب گفت: اصناف همیشه در کنار روحانیت باید از انقلاب اسلامی حفاظت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی افزود: امروز در محاصره دشمن هستیم و اگر در هر زمینه ای عقب نشینی کنیم، آنها پیشروی می کنند.

وی از مسئولان امور صنفی خواست با شناسایی و دعوت به نشست از بزرگان بازار و اصنافی که صاحب نفوذ هستند؛ با مشورت گرفتن از آنها به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کنند.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: اصناف و بازاریان همواره با حضور در مساجد نقش مهمی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی داشته و دارند.

وی افزود: مسئولان اتاق اصناف می توانند با احیای نماز در مساجد بین بازاریان به خصوص نسل جوان آنها از این فرصت برای رونق بخشیدن به دین و کم کردن فاصله اصناف با علما و دولت استفاده کنند.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر تصریح کرد: دعوت از علمای خوشنام و موجه بین بازاریان، فطرت های دینی مردم را محکم تر می کند.

در این جلسه که مسئولان اتاق اصناف ایران نیز حضور داشتند؛ علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران از نقش و جایگاه اصناف در اقتصاد سخن گفت و افزود: با وجود کمبودهایی که هنوز وجود دارد، مجموعه اصناف با امید پیش می رود.

فاضلی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور در دهه ۶۰ گفت: با وجود مشکلاتی که همچنان وجود دارد، نمی توان گفت وضع موجود بدتر از سال ۶۰ است؛ البته امیدواریم با ارتباط بیشتر روحانیون همراه  با مردم و اصناف مشکلات اقتصادی کشور مرتفع شود.

مشاور عالی اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران نیز در این جلسه با اشاره به نقش مهم جایگاه اصناف در اقتصاد کشور گفت: بیش از ۶ میلیون نفر از جمعیت کشور در واحدهای صنفی شاغل هستند و بیش از ۱۷ درصد در تولید ناخالص داخلی  کشور سهم دارند.

محمدباقر مجتبایی بر لزوم حمایت از اصناف بویژه صنوف تولیدی تاکید کرد و افزود: اصناف در کمترین زمان ممکن امکان سازماندهی و فعالیت دارند ضمن اینکه می توانند با کمترین سرمایه گذاری اشتغال ایجاد کنند.